czwartek, 14 marca 2013

Kilka refleksji po przeczytaniu książki "ONA w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach"

ona w jego oczachKsiążka dała mi dużo do myślenia. Jednak na pewno nie o tym, jaka powinnam być, żeby podobać się facetom (w tej kwestii liczy się dla mnie zdanie wyłącznie jednego mężczyzny). Pomiędzy tymi wszystkimi znajdującymi się w niej wyliczankami: "Lubię, kiedy kobieta..." czy "Kobieta powinna..." wyłania się tak naprawdę obraz wypowiadających się mężczyzn. Często jest to mężczyzna niezwykle przywiązany do matki oraz wpojonych przez nią wartości i, co smutne, dosyć słabo przywiązany do życiowej partnerki. Podobają mi się wypowiedzi Panów, którzy opowiadają o konkretnej kobiecie. Słowa pozbawione są wtedy nadętych ogólników i banałów. Niektórzy z nich mieli naprawdę ciekawe historie do opowiedzenia, np. pozostawiony "na deser" malarz - Zbigniew Bohomolec. Z wypowiadających się mężczyzn moją sympatię wzbudził Andrzej Krzywy, który jako jeden z nielicznych podkreślił, że dla niego wygląd się nie liczy i wykazał się dużą dozą humoru na własny temat, chociażby przytaczając słowa Marii Czubaszek, która stwierdziła, że jest on "nienachalnej urody".

W książce nie zabrakło pięknych, poetyckich wręcz opisów kobiet. Delektuję się zdaniem Andrzeja Saramonowicza, który tak opisuje swoją partnerkę: "Prawa, uczciwa i - mimo iż zbudowana z egzystencjalnego pesymizmu i filozoficznych zwątpień - wewnętrznie jasna."

Zawiedziona jestem natomiast wypowiedzią Krzysztofa Pieczyńskiego, (na którą najbardziej czekałam)... że jest taka krótka.
Co mnie zaskoczyło? Najczęściej wymienianym przez Panów w książce ideałem kobiety jest... Meryl Streep.

Muszę przyznać, że znani mężczyźni występując w tej książce, otwierając się w ten sposób byli bardzo odważni, ponieważ podczas lektury nie sposób ich nie oceniać...

Polecam lekturę książki "ONA w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach", z której każdy myślę, że może wyciągnąć coś dla siebie i zawsze będzie to coś innego... Ponieważ książka ta skłania do refleksji (czasami pozytywnych, czasami negatywnych), wzrusza, smuci, rozśmiesza, nie pozostawia obojętnym...

I na koniec jeszcze rozkładówka z moją ilustracją i świetnym cytatem

ona w jego oczach

Książkę Ilony Adamskiej "ONA w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach" będzie można kupić w Empiku i na stronie blizejserca.pl.
Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na łódzką fundację Krwinka, pomagającą dzieciom chorym na raka.

2 komentarze:

 1. nie wiem czemu... ale chyba nie dotarł moj komencik :(
  to w skrócie...
  ogromne gratulacje :D naprawdę :)
  piękne graficzki - z resztą jak zawsze... i wciągający tytuł :) postaram się umieścić ją na swojej liście życzeń :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki za wszystkie miłe słowa :))
   Książkę oczywiście gorąco polecam :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...